FANDOM


Julia Kołakowska, właśc. Julia Kołakowska-Bytner to posla aktorka dubbingowa urodzona 2 stycznia 1981 roku w Olsztynie. Jest absolwentką Studia Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. W serialu Steven Universe podkładała ona głos pod Lapis Lazuli w odcinkach "Klejnot Lustra" i "Klejnot Oceanu", a także początkowo dubbingowała bełkot Cebuli.

Najbardziej znane role w polskim dubbingu

Seriale Anime
  • "Pokémon: Czerń i Biel" − Mimi (odc. 35 serii XIV), doktor Fennel (odc. 36 serii XIV), sędzia sali w Nimbasie, (odc. 1-2 serii XV), Profesor Juniper (odc. 2 serii XV), trenerka Deino (odc. 8 serii XV), sprzedawczyni lodów (odc. 9 serii XV), Lotus (odc. 35 serii XVI)
  • "Pokémon: Gwiazdy Ligi Sinnoh" − Marley (odc. 12 serii XIII), Jasmine (odc. 23 serii XIII), Pracowniczka Centrum Pokémonów (odc. 25 serii XIII)
  • "Beyblade V-Force" (druga wersja dubbingu)
  • "Doraemon" – Dawna właścicielka lalki (odc. 4b)
  • "Pokémon seria: XY" – Shauna (odc. 38-41, 46)
Filmy Anime
  • "Pokémon: Biel – Victini i Zekrom" − Glacine
  • "Pokémon: Czerń – Victini i Reshiram" − Glacine
  • "Pokémon: Kyurem kontra Miecz Sprawiedliwości" − sprzedawczyni
  • "2112: Narodziny Doraemona" – Doraemon A (żółty Doraemon)
  • "Pokémon: Genesect i objawiona legenda" – Mewtwo
  • "Przemieńcie się, Czarodziejki!" – Minako Aino
  • "Sailor Moon R – Czarodziejka z Księżyca: Film kinowy" – Minako Aino
Seriale Animowane
  • "Baśnie i bajki polskie" - Ania, Gospodyni, Kasztelanka, Dziewczynka (odc. 22), Wiewiórka (odc. 22), Królewna (odc. 22)
  • "Co nowego u Scooby'ego?"
  • "Szczenięce lata Clifforda" - Lewis, Remi (odc. 24b)
  • "Kacze opowieści" (druga wersja dubbingu)
  • "Radiostacja Roscoe" - Lily
  • "Amerykański smok Jake Long" - Stacey, Nauczycielka Haley (odc. 13a), Cyklopka (odc. 14)
  • "Batman" - Batgirl / Barbara Gordon (druga wersja dubbingu)
  • "Josie i Kociaki" - Josie
  • "Podwójne życie Jagody Lee" - Jody
  • "Było sobie życie" - Globina
  • "Młodzi Tytani" - Jinx
  • "Nowa szkoła króla" - Tipo
  • "Bibi Blocksberg" - Flauipaui (odc. 18, 21)
  • "Fineasz i Ferb" - Layla Malinówka (odc. 106)
  • "Magiczna karuzela"
  • "Wiewiórek"
  • "Agent specjalny Oso" - Olek (odc. 20a), Jola (odc. 22a), Joasia (odc. 22b), Eryk (odc. 23b)
  • "Bujdy na resorach" - Niunia
  • "Była sobie Ziemia" - Sophie, córka Diega (odc. 7), pani ze źródła (odc. 12)
  • "Danny Phantom" - Star
  • "Garfield i przyjaciele" - dziewczynka (odc. 1a)
  • "Kappa Mikey" - Mitsuki
  • "Lola i Virginia" - Chiquita Gonzalez (odc. 13b)
  • "Niezwykła piątka na tropie" - dziewczynka (odc. 16), Courtney (odc. 17, 22)
  • "Pełzaki"
  • "Potwory i piraci" - Donnie (wersja DVD, VCD)
  • "Rodzina Rabatków" − Paula (odc. 17)
  • "Słowami Ginger" – Ginger
  • " Śladem Blue"
  • "Wakfu" – Lotie, córka Drilla (odc. 23), Maude (odc. 37-38)
  • "Batman" – Barbara Gordon / Batgirl / Wyrocznia
  • "Ben 10: Obca potęga" – Julia, Trina (odc. 5)
  • "Codzienne przypadki wesołej gromadki"
  • "Dex Hamilton - Kosmiczny Entomolog" – Jenny
  • "Kraina Elfów" – Pola (pierwsza wersja dubbingu)
  • "Looney Tunes: Maluchy w pieluchach"
  • "Strażnicy z Chinatown" – Odmłodzona Nana (odc. 8)
  • "Tajemniczy Sobotowie" – Miranda (odc. 27, 29, 31, 36)
  • "Aniołki i spółka" – Raf
  • "Avengers: Potęga i moc" – Prezenterka TV (odc. 1), Czarodziejka Amora, Kelnerka (odc. 3), Lekarka (odc. 7), Jane Foster (odc. 14), Viper (odc. 19)
  • "Bakugan: Młodzi wojownicy – Nowa Vestoria" – Maron (odc. 33, 36)
  • "Batman: Odważni i bezwzględni – Batgirl (odc. 42, 46)
  • "Ben 10: Ultimate Alien" – Julia, spikerka w radiu (odc. 48)
  • "Kapitan Biceps" – Fanka Kapitana Bicepsa (odc. 20)
  • "Kot Prot na wszystko odpowie w lot" – pszczoła (odc. 32a), surykatka Max (odc. 37a)
  • " Liga Złośliwców" – Złotoka (odc. 4a)
  • "Lulu i inne zwierzaki"
  • "Mr Young" – Sydney Finkelbaum (odc. 2), Brap (odc. 72)
  • "My Little Pony: Przyjaźń to magia" – Pinkie Pie, Twilight Sparkle (jedna z kwestii w odc. 75)
  • "Olivia" – Olivia
  • "Pora na przygodę!" – Fiona (odc. 30a, 55b, 81a), jedna z mieszkanek wsi (odc. 30b), Robal (odc. 32b), Królewna Ognia (odc. 37b, 42a, 47b-48a, 51a, 55a, 58b, 66a-66b, 67b, 77a), Uściskołak Alfa (odc. 43a), Twardy (odc. 50b), jeden z Ludzi Ognia (odc. 51a), czarodziejka (odc. 51b), poduszkowe dziecko (odc. 60a), recepcjonistka (odc. 63a), Blargetha (odc. 70a), Canyon (odc. 78a), Erin (odc. 79a)
  • "Pound Puppies: Psia paczka" – Nougat (odc. 36), Pani Brewster (odc. 36), Kim (odc. 37), JD (odc. 49), Dot (odc. 56, 63, 65)
  • "Rajdek - mała wyścigówka" – Sisi
  • "Sally Bollywood" – pani Swift (odc. 29a, 43b), Petty (odc. 33a), Mama Li (odc. 36b), pani Neswit (odc. 37a, 42b), Debbie (odc. 38a), Anna (odc. 38b), Rebeka (odc. 39b, 42a), pielęgniarka (odc. 50b), Mama Doowiego (odc. 52a)
  • "Stacyjkowo" – Laura
  • "Stich!"
  • "Szczypta magii" – Cindy
  • "Umizoomi"
  • "Akwalans" – Bea
  • "Dolina Koni" – Sarah Whitney (wersja TV)
  • "Banany w piżamach" – Topsy
  • "Gawayn" – Gwen
  • "G.I. Joe: Renegaci" – Lady Jaye, Connie Hauser (odc. 11), Tina (odc. 13), Elena Schnurr (odc. 19)
  • "Jelly Jamm" – Królowa
  • "Klub Winx" – Diasporo, księżniczka Crystal (odc. 107-108, 110), królowa Marion (odc. 116)
  • "Kumple z dżungli - na ratunek" – świstak Lola (odc. 10, 38), mama Freddy’ego (odc. 24), księżniczka koala Esmeralda (odc. 35, 47), tukany (odc. 44), kiwi (odc. 46), żółw (odc. 48), kuzynka Batricii #2 (odc. 49)
  • "Miś Muki" – Abby (odc. 21), Pasang (odc. 30)
  • "Przyjaciele z Kieszonkowa" – Ami
  • "Rastamysz" – Skrobcia
  • "Scooby Doo i Brygada Detektywów" – Dziewczynka (odc. 2), Brenda (odc. 4, 21, 35), Asystentka reżysera (odc. 19), Moder Bjorklund (odc. 33), Jenny Zin (odc. 40)
  • "Super Ninja" – Isabelle (odc. 24)
  • "Tara Duncan" – Claire (odc. 15)
  • "Transformers Prime" – Arcee (odc. 53-57, 59, 61-65)
  • "Turbo Dudley - psi agent" – Wiewióreczka (odc. 58a)
  • "Zielony patrol" – Liczen (odc. 10), Aiblin (odc. 11), Elena (odc. 16), pani dyrektor (odc. 20), Tika (odc. 21), pielęgniarka (odc. 31), Gila (odc. 34), Tan (odc. 51)
  • "Ben 10: Omniverse" – Ester (odc. 8, 21), Mazuma (odc. 16, 53), Rayona (odc. 17), Nyancy Chan (odc. 18), Julia Yamamoto (odc. 21), Błotna Lucy (odc. 35), Chochlik (odc. 39), Molly Gunther (odc. 39), Kai Green (odc. 44, 65), Attea (odc. 51)
  • "Iron Man: Armored Adventures" – Whitney Stane, lekarka (odc. 28), członkini zarządu Stark International (odc. 30)
  • "Koszykarze" – Jade (odc. 27, 35), Kajol (odc. 29-30), Mały (odc. 33), Melanipe (odc. 34, 42, 47), Mała (odc. 37), Feler (odc. 38), Mimi (odc. 44-45)
  • "Kotka Pusia" – Gilda (odc. 13-14, 27, 81)
  • "Krypto superpies" – Księżniczka (odc. 23a), członek fanklubu Superkota (odc. 33b)
  • "Legenda Korry" − mama Ryu (odc. 28), Opal (odc. 31-32, 34, 39-40, 44-46, 48-49), Kuvira (odc. 34, 38), Ahnah (odc. 46)
  • "Lego Friends" – Mia
  • "Liga Młodych" – Red Inferno (odc. 15), Amber Joyce (odc. 19), Doktor Amanda Spence (odc. 22), Batgirl / Barbara Gordon (odc. 27, 29, 31, 36, 41, 44), Lian Nguyen-Harper (odc. 32)
  • "Littlest Pet Shop" – Penny Ling
  • "Ninjago: Mistrzowie Spinjitzu" – Pixal
  • " Randy Cunningham: nastoletni ninja" – Marci McFist
  • "Sherlock Jak" – panna Struś (odc. 5, 14, 27, 32, 45), Gazela (odc. 19, 32, 40, 51)
  • "Spike Team" – Ann Mary
  • "Taz-Mania" (druga wersja dubbingu) – Molly, Weronika (odc. 11), Heather (odc. 21a)
  • "Tempo Express" – Alison (odc. 1), Kitty Carlton (odc. 3), Mona Lisa (odc. 4), Bridget (odc. 8), Diana Jones (odc. 25)
  • "Totalna Porażka: Zemsta Wyspy" – Dawn
  • "Wodogrzmoty Małe" – Wendy, Kochanka Reginalda (odc. 2), Shandra Jimenez (odc. 3)
  • "Wodnikowe Wzgórze" – Prymulka (odc. 5, 7-13, 18-22, 26-27, 29-31, 34-36, 39)
  • "Zielona Latarnia" – Illana (odc. 3), Iolande (odc. 5), Bleeze (odc. 7)
  • "Avengers: Zjednoczeni" – Zanda (odc. 35, 43), Freya (odc. 37)
  • "Barbie: Life in the Dreamhouse" – Teresa
  • "Ever After High"
  • "Grajband" – Duchess Swan
  • "Jej Wysokość Zosia" – Zimka (odc. 47), grupa
  • "Jeźdźcy smoków" – Astrid
  • "Odlotowe agentki" – Clover (seria VI)
  • "Podróże Justina" – mama Justina, Kleopatra (odc. 24), Marie (odc. 34)
  • "Ranczo Leny" – Cindy Costa (odc. 16)
  • "Sowa i spółka" – żaba (odc. 8, 21), Kapelu-sowa (odc. 20)
  • "Steven Universe" – Cebula (odc. 18), Lapis Lazuli (odc. 25-26)
  • "Sylwester i Tweety na tropie" (wersja Boomeranga) – aktorka w filmie (odc. 22a), asystentka Francoisa (odc. 26a)
  • "Tom i Jerry Show" – Tuffy (odc. 11a)
  • "W tę i nazad"
  • "7K" – Królowa Przecudna, jedno z luster (odc. 3a)
  • "Blaze i mega maszyny" – Starla
  • "Głupczaki" – reporterka Dana Wywiadcka
  • "Lassie i przyjaciele" – Ciocia Kim (odc. 4), Sarah Parker (odc. 21-24)
  • "Nina musi siusiu" – mama Niny
  • "Nowe przygody Piotrusia Pana" – pani Darling
  • "Pac-Man i upiorne przygody"
  • "Piotruś Królik" – Ciapcia (odc. 5a)
  • "Super 4"
  • "Zwierzaki-przebieraki"
  • "ALVINNN!!! i Wiewiórki" – Jeanette, Julie
  • "Biały delfin Um" – Timeti
  • "George prosto z drzewa" − Trzoniak (odc. 28b, 30a, 32a, 34b, 37a, 38b, 42a, 43b, 45b, 46b, 47a), konsultantka biura obsługi klienta (odc. 29b), Nefrata (odc. 31a)
  • "Henio Dzióbek" – pielęgniarka (odc. 4a)
  • "Loopdidoo" – Bartek
  • "Mini ninja" – Shoko
  • "Na tropie króla lasu" – Greta, Marie-Jeanne i Jeanne-Marie, jeden z pomidorów (odc. 26)
Filmy Animowane
  • "Mój mały kucyk"
  • "Auta" – Niunia
  • "Barbie i 12 tańczących księżniczek" – Courtney
  • "Barbie: Syrenkolandia" – Żółta syrenka
  • "Dżungla"
  • "Goofy w college'u"
  • "Lis i pies 2" – Olivia Farmer
  • "Barbie i magia tęczy" – Radość
  • "Lilo i Stich: Liroy i Stich"
  • "Magiczna kostka" – Vivien
  • "Pupilek"
  • "Smocze wzgórze" – Vivien
  • "Barbie Mariposa" – Rajna
  • "Barbie przedstawia Calineczkę" – Violet
  • "Ben 10: Wyścig z czasem"
  • "Lato Muminków" – Bufka
  • "Ciekawski George: Małpiszon i gwiazdka" – Pani w żółtym kapeluszu
  • "Madagwiazdka"
  • "Opowieść o dinozaurach" − Cecilia
  • "Opowieść wigilijna"
  • "Scooby Doo i miecz samuraja" – Szafirowa Sonia, głos na otwarciu nowej wystawy w Tokijskim muzeum
  • "Scooby-Doo! Strachy i patałachy: Początek przygody" – Daphne Blake
  • "Barbie i podwodna tajemnica" – Hadley
  • "Barbie w świecie mody" – Teresa, Jilliana
  • "Garfield ucieka z komiksu" – Arlene
  • "Opowieści dziwnej treści: Trzy świnki"
  • "Scooby Doo: Abrakadabra-Doo" – Crystal
  • "Scooby-Doo! Klątwa potwora z głębin jeziora" – Daphne Blake
  • "Winx Club: Magiczna przygoda" − Icy
  • "Barbie i sekret wróżek" – Taylor
  • "Kocia ferajna" – Trixie, Babcia
  • "Kopciuszek - inna historia" – Kopciuszek
  • "Trzech zbójców"
  • "Barbie i podwodna tajemnica 2" – Hadley
  • "Delgo" – Kyla
  • "Frankenweenie"
  • "Księżniczka Lillifee"
  • "Merida waleczna"
  • "Alfa i Omega: Święta w wilczym stylu" – niedźwiadek
  • "Barbie i magiczne baletki" – Wróżka
  • "Barbie Mariposa i baśniowa księżniczka" – Catania
  • "Kumba" – Tombi
  • "My Little Pony: Equestria Girls" – Pinkie Pie
  • "Pinokio" – Wróżka
  • "Rycerz Blaszka. Pogromca smoków"
  • "Samoloty" – Ishani
  • "Scooby Doo i Polny Upiór" – Maizy
  • "Transformers Prime: Beast Hunters - Predacons Rising" – Arcee
  • "Barbie: Perłowa księżniczka" – Kora
  • "Gwiazdka księżniczki łabędzi" – Odetta
  • "Happy wkręt 2"
  • "My Little Pony: Equestria Girls - Rainbow Rocks" – Pinkie Pie
  • "Odlotowe agentki" – Clover
  • "Scooby Doo! Wrestlemania: Tajemnica ringu" – AJ Lee
  • " Wróżkowie chrzestni: Rajskie tarapaty" – Mama Marty’ego i Mitzy
  • "Mały Książę" – Pielęgniarka
  • "Scooby Doo: Rockowe straszenie na scenie"
Gry
  • "Kung Fu Panda" – Żmija
  • "League of Legends" – Cassiopeia, Cyber Ezrael – SI Lux, Fizz, Oriana
  • "Heavy Rain" – Pielęgniarka
  • "Mass Effect 2" – Liara T'Soni
  • "StarCraft II: Wings of Liberty" – Sanitariuszka (jednostka), Reporter C
  • "Rage" – Ginny, Jani, Loosum Hagar, Komputer arki
  • "Scooby-Doo! Pierwsze strachy" – Daphne Blake
  • "Risen 2: Mroczne wody" – Grace
  • "Józefinka: Matematyczny wyścig" – mysz Melania
  • "Scooby-Doo! Nawiedzone bagno" – Daphne Blake
  • "StarCraft II: Heart of the Swarm" – Wyrocznia
  • "Sly Cooper: Złodzieje w czasie" – Carmelita Fox
  • "Beyond: Dwie Dusze" – Środa, Zoey
  • "Sunset Overdrive
  • "Twierdza: Krzyżowiec II" – Narrator
  • "Wiedźmin: Dziki Gon" – Carys an Craite, Nissa, Lussi

Dodatkowe linki

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki